
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | South Pole |
| Type | Hall Effect Latch |
| Output Type | Open Drain |
| Max Output Current | 60 mA |
| Max Supply Current | 4 mA |
| Logic Function | Latch |
| Sensing Method | Hall Effect |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
